Що нам відомо про жувальний мармелад?
Категория: Полезные рекомендации
Як виготовляється мармелад?
Історично склалося так, що на Сході люди знали та виготовляли мармелад вже не одну сотню років, а у Європі він став відомим у чотирнадцятому столітті. Мармелад – це дуже «історичний» продукт, їм ласують як жінки, так і чоловіки, не кажучи вже про дітей. Багато людей цікавляться, яку користь має цей продукт, чи може він завдати шкоди, та чи є його склад натуральним.
Кондитери із Франції були першими, хто звернув увагу на те, що тверду масу не завжди виходило отримати при уварюванні фруктів. Пектин – в’яжуча речовина, яка дозволяє масі застигати після уварювання, вона міститься саме в яблуках, абрикосах та айві. У давнину солодощі робили тільки з фруктів, оскільки інших складових не було. А ось пюре та соки інших фруктів додавали до загальної маси невеликими порціями.
У ХІХ столітті вчені змогли виготовити пектин штучним шляхом. Завдяки цьому виробництво мармеладу зросло в кілька разів. Стали використовуватися вже всі фрукти та ягоди для приготування. Трохи пізніше французи дізналися, що також до складу можна додати такі природні желеутворюючі речовини, як м’ясний та хрящовий відвар, осетровий клей, рослинні речовини. Також кондитери стали додавати желатин, синтетичні барвники, крохмаль та ароматизатори.
Жувальний мармелад з’явився в середині дев’ятнадцятого століття. Він міг добре зберігатися у спеці, не танув, не лип до рук. Це сталося в Америці. До Росії ж такі ласощі дійшло лише у дев’яності роки.
Склад солодощів
Зараз у складі мармеладу чого тільки немає (на жаль, натуральний склад відшукати вкрай складно):
- цукор,
- патока,
- різноманітні барвники,
- консерванти,
- різноманітні ароматизатори,
- смакові добавки.
Пектин і агар-агар застосовують як головні речовини, що желюють. На 100 г продукту припадає близько 320 ккал. Якщо у складі є натуральний пектин, віск, рослинні жири, то це навіть корисно. На жаль, найчастіше у масштабному виробництві використовують штучні аналоги цих компонентів.
Але можна знайти у продажу якісні солодощі оптом на основі фруктів. Наприклад, агар-агар завжди сприятливо позначається на шлунку, кишечнику, печінці. Желатин покращує стан волосся, шкіри, суглобів. Натуральний пектин здатний виводити із тіла токсини з важкими металами, зайвий холестерин.
Але склад не обходиться без цукру, а його користь вже сумнівна. Особливо солодкі ласощі у величезній кількості не варто вживати дітям. Штучні консерванти теж не принесуть жодної користі. Щоб продукт виходив більш блискучим і гладким, використовують шкіряну суміш. Так що навряд такий мармелад принесе хоч якусь користь організму.
Під час вибору жувального мармеладу варто уважно читати склад. Компоненти мають бути натуральними: цукор, патока, желатин, пектин, фруктовий сік. Мармелад не повинен бути надто яскравим. Адже барвники можуть бути натуральними, наприклад буряковий сік. Тож не варто вестися на яскравість. Чим мармеладки гарніші і яскравіші, чим більше в них всякої шкідливої хімії. Якісний мармелад повинен володіти кислинкою, ніякої надмірної насолоди. Він має тримати форму, відновлюючи її при натисканні дуже швидко.
Якщо вибирати якісний продукт і вживати його в невеликих кількостях, то ласощі будуть не тільки смачними, але й навіть корисними для організму.
Читайте далее: